Kristines Ziemeles saimniecība

Mājas lapa: http://www.rudais-trusis.mozello.lv/

Saimniecība atrodas Kuldīgas novadā, Laidu pagastā.

Pirmais trusis saimniecībā uzradās pavisam neplānoti. Tas notika 2009 gadā, aizbraucot nelielā ekskursijā uz saimniecību kur kā izrādās audzēja trušus. Man ļoti iepatikās Liesmainais pundurtrusītis, ko arī atvedām mājās, nokristiju par Bebeni.
Tajā laikā par trušiem zināšanas nekādas nebija. Noliku, lai dzīvo Bebene kūtī netālu no vistu mājvietas. Iznākums bija bēdīgs. Vistas vienu nakt bija izdomājis apciemot kāds meža zvēriņš, un protams arī manu Bebeni bija nolūkojis.
Mana truškopība neilga pat nedēļu, pēc šī atgadijuma.
Ar lielu pārtraukumu, pēc skumjās pieredzes, nākamais trusītis ieradās saimniecībā tikai 2011 gadā, Burgundas meitene ar kuru aizsāku nopietnāk pievērsties trušiem. Un šī Burgundas meitene, nu jau mamma neskaitāmiem bērniem saimniecībā ir joprojām un auklē arī šobrīd savus bērniņus, viņa ir ļoti, ļoti gādīga un rūpīga mamma,l ai visas mammītes būtu kā viņa! Viņa ir manas trušu saimniecības aizsācēja un līdz ar to viņai te ir atvēlēta īpaša vieta.
Tā oficiāli trušus un papīrus, jā tā var teikt, saimniecībā sakārtoju 2014 gada rudenī, iestājoties asociācijā un kļūstot par biedru, tā iegūstot lielu pieredzi un iespēju piedalīties savā pirmajā Rudens izstādē – Rāmavā.

1.
Burgundas šķirnes trusis
2.
Lielais gaiši sudrabotais
3.
Jaunzelandes baltais
4.
Vīnez zilais
5.
Satīns Havannas krāsā
6.
Tīringas
7.
Kalifornijas
8.
Hermalīns
9.
Lielā šinšila

Kristīnes pirmie panākumi izstādē “Šķirnes trusis – 2014 rudens”.
2014 gads-rudens izstāde
Labākais jauntrusis
LGS – 95 p.